Forum o skrzyniach biegów i nie tylko...
Oleje do skrzyń FORD - Wersja do druku

+- Forum o skrzyniach biegów i nie tylko... (https://forum.skrzynie.com.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (https://forum.skrzynie.com.pl/forum-15.html)
+--- Dział: Oleje przekładniowe - Manualne skrzynie (https://forum.skrzynie.com.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Oleje do skrzyń FORD (/thread-14.html)Oleje do skrzyń FORD - Mariush the BEST - 04-04-2013

Mam Fokusika ze skrzynią 5-tką. W styczniu zaczeły mi sie problemy z ciężkim wchodzeniem 1 i 2 jak silnik jest zimny. Po 2-3 kilometrach sprawa ustepuje. Wyczytałem ze to najczęściej kwestia oleju. Co wlać do tej skrzynki bo zakup w serwisie trochę boli. Kupowłem u was olej do Vectry ojca i pracuje super.


Re: Oleje do skrzyń FORD - Grzegorz_BCS - 04-05-2013

To klasyczny objaw gdy olej traci swoje właściwości. Niestety Ford nie ma szczęścia do dostawców olejów i chłopaki nie moga sobie poradzić z formulacjami olejów do tych skrzyń. W 6 biegowych to już w ogóle tragedia.
Najprostrzym sposobem jest wymiana oleju. Dostepny w serwisie nie należy do najlepszych, a do tego nie grzeszy ceną. Zerknałem na zamówienia z Twojego maila i mozesz powtórzyć zamówienie tego samego oleju ci do Vectry Taty. Poradzi sobie doskonale też w skrzynce Forda. Titan Sintofluid 75W80.
Sam stosowałem go w moim Focusie i pracował lepiej niż poprawnie. Wiem, że na Liqui Moly i Motulu też można poeksperymentować. Mobila raczej w tych skrzynkach omijać Wink


Re: Oleje do skrzyń FORD - Rebtars - 07-01-2015

Według forda olej ma wystarczyć do końca życia samochodu, tam nie ma spalania, więc jedyne zanieczyszczenie to opiłki/pył ze ścierających się kół zębatych.