Forum o skrzyniach biegów i nie tylko...
Skrzynia F40 Opel Insignia problem z 3 biegiem. - Wersja do druku

+- Forum o skrzyniach biegów i nie tylko... (https://forum.skrzynie.com.pl)
+-- Dział: Skrzynie biegów (https://forum.skrzynie.com.pl/forum-50.html)
+--- Dział: Manualne skrzynie biegów (https://forum.skrzynie.com.pl/forum-16.html)
+---- Dział: Opel (https://forum.skrzynie.com.pl/forum-20.html)
+---- Wątek: Skrzynia F40 Opel Insignia problem z 3 biegiem. (/thread-20503.html)Skrzynia F40 Opel Insignia problem z 3 biegiem. - Jaca90 - 11-14-2018

Witam. Posiadam Opla Insignie z 2012r ecoflex ze skrzynią F40. Problem tkwi w tym że gdy chcę zmienić bieg z 2 na 3  podczas zmiany chcę mi wybić z trójki i czuć tak jakby tryby nie chciały zaskoczyć i odbija mi delikatnie gałkę na luz. Sprzęgło mam wciśnięcie na maksa. Może ktoś z was wie co to może być?.


RE: Skrzynia F40 Opel Insignia problem z 3 biegiem. - yaqb81 - 11-16-2018

F40 są praktycznie bezawaryjne. Wiele osób się cieszy że ma F40 a nie M32.
Spróbuj podjechać do jakiegoś mechaniora niech odepnie linki zmiany biegów od skrzyni i niech sprawdzi jak biegi wchodzą przy odpiętych linkach.
Może zrobić taki test. Linki odpięte od skrzyni, auto na podnośniku (przednie koła w powietrzu) Jedna osoba w aucie niech odpali auto na wciśniętym sprzęgle, a mechanik niech sprawdzi jak wchodzą biegi. Można też zasymulować jazdę, czyli osoba w aucie operuje pedałami sprzegła i gazu a mechanik wrzuca poszczególne biegi.
Jeśli nie będzie problemów to problem będziesz miał po stronie linek lub ich regulacji. Jednak jeśli nadal będą problemy to coś będzie musiało się dziać w skrzyni.
Ewentualnie wcześniej sprawdź sobie olej w skrzyni, spuść go i sprawdź ile go jest i czy nie ma w nim opiłków.