Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej VW Golf III
#1
Witam

Chcę wymienić olej w skrzyni w moim Golfie III 1,8, mam już nalatane 247 tkm wg licznika i nie sądzę by kiedykolwiek był w niej wymieniany olej. Nie wiem jaki olej jest odpowiedni do mojej skrzyni.
Odpowiedz
#2
Do twojej skrzyni producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G060726A2. W okresie produkcji Golfa III do skrzyni montowanej do silnika 1,8 wlewano olej G052726A2, natomiast kilka lat temu zastąpiono go olejem G060726A2. Ten poprzedni był czerwony natomiast ten dostepny teraz, jest żółty, dlatego nie zdziwiw przy wymianie.
Wymaganą ilością oleju na pełne zalanie skrzyni to 1,6 litra.

Olej ten jest dostępny w naszym sklepie - G060726A2
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#3
Dzięki za info Smile
Odpowiedz
#4
Im człowiek więcej czyta artykułów na temat olejów tym jest głupszy.
Jaką lepkosć ma olej serwisowy :?: :?: Bo spotkałem się z różnymi opiniami.
Większość twierdzi że lepkość tego oleju to 75w90
Odpowiedz
#5
Po internecie krąży wiele wiadomości że jest to olej o lepkości 75W90, ale grupa VAG nie podaje lepkości swoich olejów.
Najlepszym tego dowodem jest to, że producent w karcie charakterystyki nie podaje żadnych informacji dotyczących lepkości tego oleju :twisted: . Posługują się tylko normą G060726.
Najlepszym wyjściem poza olejem serwisowym jest zastosowanie oleju który ma dopuszczenia lub rekomendacje normy G060726 (VW TL 726). Dopuszczenia i rekomendacje zawsze są podane na oleju. Jeśli takowy olej je posiada to można go zalać do skrzyni.
Z naszej oferty mogę polecić olej Fuchs Titan Sintofluid FE 75W, który posiada rekomendacje koncernu VAG odnośnie normy G060726.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#6
Kuba_BCS napisał(a):Po internecie krąży wiele wiadomości że jest to olej o lepkości 75W90, ale grupa VAG nie podaje lepkości swoich olejów.
Najlepszym tego dowodem jest to, że producent w karcie charakterystyki nie podaje żadnych informacji dotyczących lepkości tego oleju :twisted: . Posługują się tylko normą G060726.
Najlepszym wyjściem poza olejem serwisowym jest zastosowanie oleju który ma dopuszczenia lub rekomendacje normy G060726 (VW TL 726). Dopuszczenia i rekomendacje zawsze są podane na oleju. Jeśli takowy olej je posiada to można go zalać do skrzyni.
Z naszej oferty mogę polecić olej Fuchs Titan Sintofluid FE 75W, który posiada rekomendacje koncernu VAG odnośnie normy G060726.

Dzięki za informacje.

Jakieś 2 miesiące temu dzwoniłem do chłopaków z serwisu VW w sprawie tego oleju i powiedzieli że ten olej to 75W90.

Kilka dni temu gry wydrukowałem ta kartę charakterystyki tego oleju zadzwoniłem do wspomnianego serwisu jeszcze raz.
Z zapytaniem na jakiej podstawie wiedzą że w tych butelkach jest olej 75W90. Bo w karcie charakterystyki nie ma żadnych takich danych.
Chłopaki nie byli mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. I jak tu wierzyć serwisom??
Odpowiedz
#7
Serwisy w wielu przypadkach opierają się na tym co mają w programie serwisowym. I na wiele pytań które wykraczają poza to co jest w programie serwisowym nie znają odpowiedzi.

Olej który powinien być zalany do skrzyni powinien mieć rekomendacje producenta skrzyni lub spełniać jego dopuszczenia.
Takie informacje, czyli nazwy norm, zawsze są umieszczane z tyłu butelki z olejem. By klient który kupuje olej miał pewność że spełnia on wymagania producenta skrzyni biegów.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#8
czy problem udało sie rozwiazac bo brak odpisu ,pytam z ciekawosci
Odpowiedz
#9
Skrzynię zalałem olejem serwisowym G060726A2. Na liczniku już 261 tkm i wszystko w porządku.
A co do lepkości oleju to w międzyczasie miałem okazję dorwać ETKĘ i tam przy oleju serwisowym była podana lepkość 75W.
Odpowiedz
#10
Ja pojchałam do sklepu, pokazałam papiery i na tej podstawie dostosowali mi olej. Nie pamietam by kiedykolwiek byl zielony, dali mi zoltySmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości