Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej silnikowy do diesla
#1
Jakie stosujecie oleje do silników diesla?? Macie jakiś producentów olejów których możecie polecić ze względu na jakość i parametry??
Odpowiedz
#2
Wszystko zależy od preferencji oraz zaufania i przywiązania do marki olejów.
Osobiście mogę polecić oleje z oferty firmy FUCHS - https://olejefuchs.pl/
Myślę że Motul, Millers też "nie zaszkodzą" silnikowi.
Odpowiedz
#3
(11-16-2018, 08:55 AM)Arek_BCS napisał(a): Wszystko zależy od preferencji oraz zaufania i przywiązania do marki olejów.
Osobiście mogę polecić oleje z oferty firmy FUCHS - https://olejefuchs.pl/
Myślę że Motul, Millers też "nie zaszkodzą" silnikowi.

Twoim zdaniem czym te oleje się różnią się np od Shella??
Odpowiedz
#4
Nie mam zdania dotyczącego Shella. Ogólnie to dobra firma i w przeciwieństwie do "liderów" rynku nie jest podrabiana. Osobiście nie miałbym obaw przed zastosowaniem Shella w silniku.

Natomiast nie ma jednoznacznej odpowiedzi TEN konkretny olej (lub marka) jest najlepszy. To jak olej zachowuje się w silniku poza samą jakością oleju to wypadkowa wielu czynników.

My od lat stosujemy FUCHSA i nie zawiedliśmy się na nim bo to solidne oleje. Ciężko mi jest przekonywać konkretnie do tej marki, bo każdy ma swoje preferencje.
Odpowiedz
#5
dzięki za odpowiedzi.
Na innym forum dowiedziałem się że oleje Shell Helix są produkowane w inny sposób niż reszta olejów. (z gazów jak dobrze pamiętam)
Odpowiedz
#6
To prawda, że z gazu ziemnego. Dokładniej rzecz ujmując Shell opracował technologię GTL polegającą na pozyskiwaniu paliwa i olejowych baz syntetycznych z gazu ziemnego. Technologię tę stosują tez inni producenci, bo jest tańsza niż pozyskiwanie estrów i PAO w procesie syntezy z ropy naftowej.

To, że Shell stosuje taką technologię nie znaczy, że wszystkie oleje są wykonane w tej technologii, a do tego olej silnikowy to mieszanina różnych składników. Baza GTL to jakaś część końcowego produktu. Natomiast jeśli chodzi o jakość to dla silnika niema do końca znaczenia jaka technologia jest zastosowana, ważne żeby składniki w oleju były solidnie skomponowane i spełniały założone parametry.

Jeśli rodzi się pytanie czy GTL jest lepsza, to można stwierdzić, że nie koniecznie, ale na pewno w procesie produkcji jest tańsza.
Odpowiedz
#7
(12-20-2018, 10:06 AM)Arek_BCS napisał(a): To prawda, że z gazu ziemnego. Dokładniej rzecz ujmując Shell opracował technologię GTL polegającą na pozyskiwaniu paliwa i olejowych baz syntetycznych z gazu ziemnego. Technologię tę stosują tez inni producenci, bo jest tańsza niż pozyskiwanie estrów i PAO w procesie syntezy z ropy naftowej.

To, że Shell stosuje taką technologię nie znaczy, że wszystkie oleje są wykonane w tej technologii, a do tego olej silnikowy to mieszanina różnych składników. Baza GTL to jakaś część końcowego produktu. Natomiast jeśli chodzi o jakość to dla silnika niema do końca znaczenia jaka technologia jest zastosowana, ważne żeby składniki w oleju były solidnie skomponowane i spełniały założone parametry.

Jeśli rodzi się pytanie czy GTL jest lepsza, to można stwierdzić, że nie koniecznie, ale na pewno w procesie produkcji jest tańsza.
no i teraz to już mam w pełni wyjaśnione jak produkowany jest olej Shella.
A dzięki takiej produkcji działa jakoś inaczej na silnik??
Odpowiedz
#8
Raczej nie ma różnic w olejach pozyskiwanych z ropy i z gazu. Jedynie może to, że pozyskiwanie z gazu jest technologią trochę tańszą. Myślę, że "pochwalenie się" taką technologią ma też swoje działanie wizerunkowe i marketingowe. Nie spotkałem się z opiniami czy wynikami testów aby  GTL "górowała" nad klasyczną produkcją baz olejowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości