Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej do skrzyni Opel M32
#11
zyga36 napisał(a):Witam
Jak prawidłowo powinno się wymieniać olej w skrzyni manualnej Mam Opel Insignia diesel 2.0 proponujesz FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 jako lepszy od serwisowego, czy przy wymianie na nowy powinienem skrzynie płukać czy poprostu wymienić na FUCHS?
I jeszcze jedno ile pojemności ma skrzynia M32 ?

Witam

1. Przed wymianą oleju należy rozgrzać olej w skrzyni biegów. Rozgrzany olej jest rzadszy i łatwiej wylewa się ze szkrzyni. W celu rozgrzania oleju należy bezpośrednio przed wymianą przejachać ok 10-15 km.

2. Wymianę najlepiej przeprowadzać na kanale lub na podnośniku.

3. Przed wymianą oleju należy sprawdzić czy nie ma wycieków ze skrzyni biegów, szczególnie z okolic uszczelniaczy. Jeśli takie występują, należy przed wymianą doszczelnić skrzynię. Tego typu czynności najlepiej powierzyć specjalistycznemu warsztatowi.

4. Przed odkręceniem korka spustowego należy podłożyć pod korek naczynie do spuszczenia oleju. Najlepiej o pojemności powyżej 4 litrów.

5. Można teraz odkręcić korek zlewowy/spustowy. Należy uważać, ponieważ w pierwszej fazie olej wylewa się dość wartkim strumieniem.

[img]<URL url="http://www.skrzynie.com.pl/images/companies/6/zdjecia/opel/opel-m32-korek-1-c-800.jpg">[/img]

6. Na niektórych korkach spustowych znajduje sie magnes, na którym zbieraja się opiłki metalu. Świadczy to o stopniowym zyżywaniu się mechanizmów w skrzyni biegów. Przed wkręceniem korka do skrzyni należy oczyścić korek z opiłek.

7. W celu maksymalnego opróżnienia skrzyni biegów z oleju, można przechylić auto (jeśli jest taka możliwość) w kierunku korka spustowego. W momencie, gdy olej przestał już lecieć, do otworu można wsadzić kawałek czegoś higroskopijnego np. ligniny, ale w taki sposób, aby nie została w środku skrzyni - pozwoli to usunąć resztki oleju ze skrzyni.

8. Po opróżnieniu skrzyni należy wkręcić korek spustowy. Jeśli korek posiada uszczelkę miedzianą może istnieć konieczność jej wymiany.

9. Teraz można wlać świeży olej. Należy wykręcić korek wlewowy i wlać olej.

[Obrazek: opel-m32-korek-1-a-800.jpg]


10. Przez jakiś czas po wymianie należy obserwować czy nie ma wycieków ze skrzyni. Najlepiej po nocy sprawdzić czy nie ma plam oleju pod samochodem.

11. WAŻNE - NIE WYLEWAJ OLEJU GDZIE KOLWIEK. ODDAJ GO DO RECYKLINGU.

Przy wymianie oleju w skrzyni M32 program serwisowy Opla TIS zaleca zalać skrzynię olejem w ilości 2,2 litra.
Z naszego doświadczenia klientą zalecamy by skrzynię zalali 2,3 - 2,4 lita oleju. W przypadku tej skrzyni większa ilość oleju nie zaszkodzi.

Przy wymianie oleju nie zalecamy stosowania żadnych płukanek, po prostu należy zlać ze skrzyni stary olej i zalać nowy.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#12
A co myślicie o oleju MILLERS EE TRANSMISSION 75W90 spełnia parametry jak zalecany olej Fuchs. Dziękuję
Odpowiedz
#13
Skoro spełnia parametry to najważniejsze, aczkolwiek ja bym Fuchsowi prędzej zaufał. Olej w skrzyni lepiej wymienić raz a porządnie.
Odpowiedz
#14
Najlepiej po prostu zapytać mechanika żeby potem nie narobić sobie szkódSmile Mój brat w swoim oplu używa FUCHS i sobie chwali z tego co wiem to kupował w sklepie http://www.benzyny.pl mają tam oleje różnych firm.
Odpowiedz
#15
Najlepiej po prostu zapytać mechanika żeby potem nie narobić sobie szkódSmile Mój brat w swoim oplu używa FUCHS i sobie chwali z tego co wiem to kupował w sklepie benzyny.pl mają tam oleje różnych firm.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości