Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośna praca skrzyni JH3 080 - Dacia Sandero Stepway 1.6 8v
#1
Sad 
Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Od 2 tygodni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem samochodu Dacia Sandero I Stepway 2011r 1.6 MPI 84KM M7K800 z manualną skrzynią biegów JH3080.

Samochód został zakupiony z przebiegiem udokumentowanym w książeczce przez ASO 55000km. Niestety zauważyłem niepokojące objawy.

Auto na postoju z odpalonym silnikiem - słychać jakby delikatne mielenie młynka żarnowego z okolicy skrzyni biegów, najbardziej słyszalne przy lewym nadkolu, chociaż nie zawsze słyszalne, niejednostajne.

Gdy wcisnę pedał sprzęgła, skrzynia milknie, zero problemów.

Podczas jazdy, wszystko ok. Biegi wchodzą bez żadnych oporów, nic nie buczy podczas ruszania, przyspieszania, czy jazdy z wciśniętym pedałem gazu. 

Gdy jadę z górki lub na prostej z małą prędkością, głośno robi się na 1 i 2 biegu, ale o dziwo przy wciśniętym pedale sprzęgła. Znowu pojawia się efekt młynka żarnowego. Gdy wrzucę na luz - dosłownie - problem znika. Pojawia się gdy lewarek nakieruję na tą dwójkę jeszcze przed jej wrzuceniem. Ku mojemu zdziwieniu, problem zanika gdy lekko pompuję pedałem sprzęgła przy samej podłodze na odległość ok 1 cm ruchu pedału sprzęgła.

Dodam, że samochód posiada "sprzęgło na linkę", bez hydrauliki. 

Pytanie: Co to może być?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Głośna praca skrzyni JH3 080 - Dacia Sandero Stepway 1.6 8v - przez michalkurkin - 12-15-2019, 10:24 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości