Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vivaro PF6010
#1
Witam .
Rozważam własnoręczną wymianę wszystkich łożysk i uszczelniaczy w szkrzyni biegów z Vivaro 2007r 2.0cdti, PF6010 6 BIEGÓW i chciałbym sie do tego odpowiednio przygotować.

powodów jest kilka :

1. podobny odgłos jak na filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=gjCb9GCKQuE
2. lekki szum skrzyni na kazdym biegu powyżej 70km/h
3. stukot ze skrzyni biegów na kazdym biegu przy małych predkosciach (jazda bez gazu ) np. w korku kiedy silnik ciagnie na biegu jałowym grzechocze cos w skrzyni.

Tak więc stawiam na łożyska przy okazji uszczelniacze i łożysko igiełkowe wybieraka mimo iż biegi wchodza b. lekko wolałbym wymienić.

w związku z tym mam kilka pytań.

1 w jaki sposób kasuje sie luzy na łożyskach (podkładki) i skąd je ewentualnie wziąć, dorobić ,serwis ?
2. czy mechanik zaawansowany amator jest w stanie wykonać całą operację ? Big Grin
3. jest ktoś kto sam taki temat przerabiał?

pozdrawiam i liczę na wasze sugestie i ewntualna pomoc.
Odpowiedz
#2
zestaw zamówiony tzn:

11 łożysk
3 uszczelniacze ( półosie i wałek sprzęgła)
osłona łożyska z tworzywa (pęka przy demontazu )
silikon do przekładni ( uszczelka) .
olej GM 3L
Odpowiedz
#3
Też wymieniałem u siebie łożyska w Vivaro z 2008 r. Po jakim przebiegu u Ciebie poszły? U mnie było ogromne wycie tylko na 6 biegu.
Odpowiedz
#4
Przy jakim przebiegu padły Ci te łożyska?
Odpowiedz
#5
zapomnialem o tym forum Smile
moja skrzynia tzn lozyska padly przy 130 000km wszystko szumialo i chrobotalo przy niskich predkosciach dodatkowo auto czasami zabkowalo (skakalo )przy ruszaniu wiec do wymiany tez poszlo sprzeglo na oryginal reanult.
koszt wysmiany lozysk i sprzegla 3tys zl z tym ze łozyska do skrzyni sam zakupilem i dostarczylem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości