Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
renault trafic skrzynia biegow
#1
bardzo glosno szumi na 1 2 5 6 biegu podczas pracy jaka przyczyna
Odpowiedz
#2
Na głośna pracę skrzyni biegów wpływ może mieć kilka czynników.
Przyczyną może być olej lub za mała ilość oleju. Jeśli olej w skrzyni był wymieniany wcześniej to ważną sprawą jest jaki olej został zalany i w jakiej ilości. Zły olej może spowodować uszkodzenia łozysk na wałkach (biegi 1, 2, 5, 6 są osadzone na jednym wałku) podobnie może być w przypadku zalania skrzyni zbyt małą ilosćią oleju lub jeśli ze skrzyni są wycieki. Wtedy elementy w skrzyni nie mają odpowiedniego smarowania. A to ma wpływ na łożyska które wtedy cierpią najbardziej oraz na poszczególne tryby.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#3
wycieku nie mam ale mialem wymieniane lozysko dociskowe zalane podobno dobrym olejem castrol a wogule jak jest zimny to ciezko wlozyc drugi bieg jak sie zagrzeje to jest jurz lepiej co teraz zrobic
Odpowiedz
#4
Skrzynia zalana dobrym olejem?? Proszę podać co to za Castrol. I ile oleju mechanik zalał do skrzyni
Nie każdy olej spełnia normy przewidziane dla danej skrzyni przez producenta. Często zły olej powoduje uszkodzenie łożysk w skrzyni biegów po kilku tysiącach kilometrów.
Do Pana skrzyni biegów zalecanym olejem jest ELF Tranself NFP 75W80. Jest to olej zalecany do skrzyń biegów montowanych w dostawczych autach koncernu Renault.
W chwili obecnej można spróbować wymienić olej na prawidłowy, poprawi to zmianę biegów na zimnym silniku, lecz nie usunie to szumów ze skrzyni biegów.
Musi się Pan przygotowac na koszty związane z naprawa skrzyni, bo bez wymiany łożysk się nie obejdzie.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#5
a mialeś kiedyś taki przypadek jaki byl koszt tej naprawy bo jeszcze przy tym czeka mnie wymiana sprzegła ślizga i nie wiadomo co z dwumasą
Odpowiedz
#6
W skrzyniach w autach dostawczych czesto uszkadzają się łożyska ze względu na przebiegi jakie te auta wykonuja. Koszt wymiany samych łozysk w skrzyni to ok 1400-1600 zł brutto. Podałem taki zakres bo nie wiem z czy mamy do czynienia ze skrzynią PK6 czy PF6.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#7
Czy ten sam olej ktory podales wyzej ELF Tranself NFP 75W80 mozna uzywac do skrzyni PF6? Czy jest to olej nadajacy sie tylko do PK6?
Odpowiedz
#8
Elf NFP jest zalecany przez Renault do skrzyń PF1, PK5, PK6 oraz PF6.
Skrzynki o oznaczeniu "P" to konstrukcja Renault. Vivaro i Movano jeżdżą na tych przekładniach.
Opel do swoich butelek serwisowych wlał właśnie ELF Tranself NFP 75W80 i oznaczył go numerem serwisowym GM 1940711.
Jeśli będziesz zmieniać olej to szkoda przepłacać tego Elfa w butelce serwisowej. NFP ma dużo dodatków EP, które pomagają olejowi przy dużych obciążeniach.
Tutaj znajdziesz kartę charakterystyki tego oleju


EDIT: Uzupełnienie danych
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#9
kolego ja mam Mastera 2010 i włąsnie posypała mi sie skrzynia , ten Elf tez sie tam nada
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości