Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej silnikowy do Seata Ibizy 1,4
Miesiąc temu kupiłem u Was skrzynię biegów i skrzynia spisuje się super.
Zbliża sie okres zimowy i w chwili obecnej jestem na etapie wymiany oleju silnikowego.
Na liczniku jest już 240 tyś km. Jaki olej polecacie do mojego auta?
Odpowiedz
NAjlepiej zostać przy oleju o tej samej lepkości na której jeździsz obecnie. Napisz co lejesz teraz do silnika to dobierzemy odpowiedni olej do Twojego Seata.

A propos skrzynki to cieszę sie ze spisuje się ok. Zerknij od czasu do czasu czy nie masz jakiś wycieków.
Odpowiedz
W chwili obecnej jeżdzę na 10W40, ale nie wiem czy nie przesiąść się na minerał 15W40 ze względu na przebieg
Odpowiedz
Przebieg ma znaczenie gdy idzie w parze ze zużyciem silnika. Nie ma jakiejś granicy przebiegu która określa w którym momencie trzeba "przejść" na olej o większej lepkości. Jeśli silnik nie wykazuje specjalnie oznak zużycia objawiajacyc sie m.in. większym zużyciem oleju to nie ma co przechodzić na większą lepkość. Wieksza lekość to dodatkowe obciążenia dla silnika. Po co mu utrudniać życie Wink
Jeśli nie ma znacznych ubytków oleju od wymiany do wymiany to proponuję zostać na lepkości 10W40.

Z naszej oferty mogę polecić solidny produkt o tej lepkości - Titan Syn Mc 10W40 - http://olejefuchs.pl/titan-syn-mc-10w40-pl.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości