Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opel Vectra B 1,8 szumi - wlać nowy olej GM ??
#1
Witam, ostatnio zaczęły się szumy w mojej skrzyni. Mechanik polecił na poczatek wymianę oleju (być może coś to da). Będąc w serwisie widziałem że są dwa rodzaje oleju...jeden podobno jakiś nowy...czy zastosowanie go będzie lepszym rozwiązaniem od wlania starego modelu ??
I pytanie czy olej ffaktycznie coś da??
Odpowiedz
#2
Witam, Szum który dochodzi ze skrzyni to prawdopodobnie kończące sie łożysko. Można na próbę zalać olej serwisowy GM 19 40 182 - to czerwony olej do manualnych skrzyń (nie mylić z czerwonym ATF do autoamtów). Nowy olej 19 40 004 to nowy olej oplowski - wydany w 2013 roku. Ma wszystkie dopuszczenia i rekomendacje jak jego poprzednik + oczywiście inne nowsze dodatki. Więc śmiało możesz zalać oba oleje.
Jeżdżąc na rowerze ,często na swojej drodze spotykam maniaków ,wariatów jadących bez opamiętania ,na złamanie karku.............aż trudno mi się ich wyprzedza .........
Odpowiedz
#3
Skrzynia nie ma korka spustowego. olej trzeba wlać przez ten sam otwór co sprawdzasz poziom oleju, możesz wlać nowy olej nie zawadzi jak masz kasę ale jak przedmówca też stawiam na łożysko miałem podobne symptomy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości