Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia do Audi A3
#1
Witam

Mam Audi A3 2,0 TDIka 170 kucy. Od niedawna mam problem ze skrzynią.
Z rana mam problemy z 1 i 2 biegiem, cieżko wchodzą. Po około 5-10 km problem znika.
Autko kupiłem 2 miesiące temu i obawiam się że trafiłem na bubla Sad
Prosiłbym o jakąś poradę, pomoc w tej sprawie.
Odpowiedz
#2
Witam

W Pana przypadku problem nie jest po stronie skrzyni tylko po stronie oleju który się obecnie znajduje w skrzyni biegów.
W okresie jesienno-zimowym mamy dużo podobnych zapytań dotyczących ciężkiej pracy skrzyni z samego rana. Podobnie jak w Pana przypadku.
W trakcie rozmowy z klientami wychodzi na jaw że wcześniej w skrzyni był wymieniany olej w skrzyni z rożnych powodów np: wymiana sprzęgła, wymiana skrzyni itp. Na pytanie jakim olejem została zalana skrzynia większość klientów nie jest w stanie odpowiedzieć, albo podają tylko lepkość oleju.
Lepkość oleju to jedna a drugie to normy jakie spełnia dany olej. Na rynku jest wiele olejów różnych firm, które mają różne lepkości i spełniają różne normy.
Tak więc w Pana skrzyni może znajdować się niewłaściwy olej lub jesli olej nie był wymieniany to oryginalny olej mógł stracić swoje własciwości, ponieważ olej w skrzyni powinno się wymieniać co 120-150 tkm lub raz na 5-6 lat.

Do Pana skrzyni biegów producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego o symbolu G052171A2, spełniającego normę VW TL 521 71.
Na pełne zalanie wymagane jest 2,3 litra oleju. Olej ten jest dostępny w naszej ofercie pod linkiem:
- http://www.skrzynie.com.pl/vw-g-052-171-a2-pl.html.html

Olej serwisowy nie należy on do najtańszych. Dlatego mogę Panu zaproponować tańszy zamiennik oleju serwisowego. Jest to olej FUCHS Sintofluid 75W.
Olej przekładniowy FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W jest rekomendowany przez VW jako olej spełniający m.in. normy : VW TL 521 71, VW TL 726, VW TL 525 12.
Może być stosowany jako alternatywa dla olejów serwisowych VW spełniających z nadwyżką powyższe normy.
Doskonale sprawdza się w skrzyniach 6-biegowych, gdzie wymagany jest olej serwisowy VW G 052 171, którego cena jest ponad dwukrotnie wyższa od oleju SINTOFLUID 75W.
Link do tego oleju w naszym sklepie: http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-fe-75w.html
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#3
Ok dzięki za info.
Ten zamiennik z Fuchsa jest o wiele teńszy niż oryginał, czy to napewno dobry olej??
Odpowiedz
#4
FUCHS to największy na świecie niezależny koncern olejowy. Przez wiele lat był zaraz za Castrolem dopóki Castrola nie wchłonął BP. Proszę nie mylić koncernu naftowego z olejowym. Koncernami naftowymi są m.in. Chevron, Exxon-Mobi, Total, BP. To koncerny, których podstawowym źródłem dochodów jest wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej. Dodatkowym źródłem dochodu jest produkcja olejów.
FUCHS nie zajmuje się przeróbką ropy, a produkcją olejów. Tu warto podkreślić, iż koncerny naftowe są nieporównywalnie większe od koncernów olejowych. Z tych drugich FUCHS jest największy.

FUCHS to niemiecka firma, która siedzibę ma w Mannheim. Tu krótko po polsku - http://www.fuchs-oil.pl/o-nas/fuchs-na-s...bajwkjasug

a tu po niemiecku - http://www.fuchs-oil.de/

ewentualnie prezentacja, ale po angielsku http://www.fuchs-oil.de/fileadmin/fuchs_...r_2013.pdf

Poza rynkiem samochodów osobowych FUCHS ma duży udział w dostarczaniu olejów do samochodów ciężarowych i sprzętu ciężkiego, a tam oleje nie uznają kompromisów jakościowych. FUCHS to nr 1 w olejach dla rolnictwa i tu też jakość musi być najwyższa. Oleje przemysłowe i smary to duży udział w rynku. Do tego czołowy brand na rynku oleju dla maszyn do przemysłu spożywczego - Cassida, jest obecnie w rękach FUCHSa, odkupiona od Shella. No i jedne z lepszych olejów do motorów (mało znane w Polsce) - Silkolene i oleje do sporów motorowych TITAN RACE oparte na jednych z najlepszych na rynku estrach.

Mogę Pana zapewnić, że jako jeden z nielicznych producentów FUCHS wlewa do butelek olej, który spełnia wszystkie założone wymagania. Myślę, że solidności tej marki nie można nic zarzucić. Jeśli szuka Pan dobrego i solidnie sformułowanego oleju to FUCHS Pana nie zawiedzie.

Na koniec jeszcze ciekawostka. FUCHS jest dostawcą olejów na pierwsze zalanie w fabryce (OEM) dla MERCEDESA, grupy Volkswagena i BMW. W lipcu Fuchs otrzymał nagrodę Volkswagen Group Award 2014 dla najlepszych dostawców - http://www.fuchs-oil.pl/aktualnosci/arti...uchsa.html

Nie wspomniałem jeszcze, że FUCHS produkuje bardzo specjalistyczne oleje dla przemysłu lotniczego. Był głównym dostawcą olejów do samolotów Concorde.

W Polsce FUCHS ma fabryke w Gliwicach.W fabryce są dwa specjalistyczne laboratoria z których nie omieszkuja korzystać nawet czołowe marki na rynku.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz
#5
Fuschs faktycznie jest bardzo dobry.
Odpowiedz
#6
Zgadza się, korzystałam już z ich produktów i dziwię się, że w Polsce nie zyskali na popularności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości