Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia M20
#1
Witam, posiadam w swoim aucie ww skrzynie. Przy przebiegu 90 000km wymieniłem olej. GM podaje ze na wymianę trzeba 1,9 l. oleju, Fiat w ksiązce serwisowej dla aut z tą skrzynią podaje 2,0 l.
Przy zlewaniu zeszło 1,8l. oleju, wlałem równo 2,0 litry oleju fuchsa. Czy dolewać jeszcze czy taka ilość wystarczy?
Odpowiedz
#2
Witam

Od kilku lat spotykam się z rozbieżnościami dotyczącymi ilosci oleju jaką trzeba wlać do skrzyni M20/M32.
Rożnice te są spowodowane błedami w programach serwisowych, które są powielane przez producentow olejów, którzy te dane zamieszcaja w swoich katalogach.
Spotkałem się nawet z informacjami że w programie serwisowym GM jest info że do tej skrzyni trzeba wlać 1,7 litra oleju.
Ok 2-3 lata temu kontaktowałem się z fabryką Opla z Gliwic w tej sprawie.
Potwierdzili, że zdażają się błędy w serwisówce, ale pracuja nad tym.
Generalnie do skrzyni M20 / M32 na suchą skrzynie zalecane jest 2,4 litra oleju.
Przy wymianie oleju wymagane jest 2,2 litra oleju, ponieważ w skrzyni zostaje około 100-200 ml starego oleju.
Ilość 1,7 litra oleju GM zaleca do nowych skrzyń biegów, ponieważ te jak przychodza do serwisów sa już zalane olejem w ilości 0,7 litra.
Sadzę, że warto byłoby dolać jeszcze oluju do Pana skrzyni, bo napewno to jej nie zaszkodzi.
Zawsze i wszędzie możesz wszystko!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości